کویل آبگرم با لوله های مسی و فین

کویل آبگرم با لوله های مسی و فین


کویل آب گرم چیست؟

وسیله ای کاربردی در راستای ایجاد گرما، ساختار کویل آب گرم از لوله های مارپیچ مسی به همراه فین های موج دار آلومینیومی ساخته شده است، هوا و دیگر سیالات از لابه لای این لوله ها عبور کرده و گرمای مطبوعی را از این طریق به محیط ساختمانی اضافه می گردد. بیشتر استفاده کویل های آب گرم در داکت اسپلیت، فن کویل ها و هواسازها استفاده می شود.

شرکت ماندگار تجهیز طلایی با ساخت انواع کویل های آب گرم با برند TKC در خدمت شما عیزان می باشد،کلی دستگاه های تهویه مطبوع شرکت ماندگار تجهیز طلایی با گارنتی 12 ماه و خدمات پس از فروش در اختیار شما عزیزان قرار میگرد.

 

ساخت یک کویل آب گرم:

برای ساخت اولیه کویل آب گرم نیاز به طراحی صنعتی اولیه آن می باشد، طراحی و ساخت کویل های آب گرم یکی از ساده ترین کار ها می باشد، کویل آب گرم دارای ساختار  دو تا چهار ردیفه می باشد، برای ساخت یک کویل آب گرم ما باید اول سه آیتم را مشخص نماییم:

 1. دبی آب بازگشتی.
 2. دلتای اختلاف دمای ورودی و خروجی آب گرم.
 3. سرعت و فشار حرکت سیال(BAR)

انواع کویل آب گرم:

انواع کویل آب گرم از نظر کارایی و نوع عملکرد با یکدیگر تفاوت زیادی دارند، هر کدام از انواع کویل آب گرم با در نظر گرفتن دستگاه اصلی متفاوت طراحی و ساخته می شوند. به طور کلی هر چه تعداد ردیف ها در کویل بیشتر باشد میتواند سطح گرمایی بیشتری را در بربگیرد البته از سوی دیگر توان گرمایشی کویل پایین می آید چرا که با اضافه شدن ردیف ها از سرعت انتقال آبگرم کاسته می شود، اگر به صورت غیر اصولی تعداد ردیفها را افزایش دهیم تنها باعث افزایش هزینه در ساخت شده ایم.

در کل کویل آب گرم به دو دسته کویل دو ردیفه و کویل سه ردیفه تقسیم بندی می شود.

 • کویل آب گرم دو ردیفه: این کویل ها دارای دو ردیف لوله مسی با ضخامت استاندارد 1/2 اینچ با فین معمولی و یا بلوفین با ضخامت 150 میکرون ساخته شده است.

مقاومت بلوفین: این نوع نسبت به هم نوع خود یعنی فین نسبت به خوردگی و یا پوسیدگی مقومت بالاتری دارن، در فن کویل های برند TKC از بلوفین استفاده شده است.

 • کوی آب گرم سه ردیفه: در این کویل ها سه ردیف لوله مسی با ضخامت 3/8 اینچ . فین هایی با ضخامت 150 میکرون ساخته شده است

کاربرد کویل آب گرم:

خرید کویل آب گرم به منظور کاهش در هزینه های انرژی می باشد و در انواع سیستم های تهویه مطبوع قرار میگیرد، کویل آب گرم معمولاً در هواساز، ایرواشر، داکت اسپلیت، فن کویل، یونیت هیتر و سایر سیتم های تهویه مطبوع استفاده می شود، 

کاربرد کویل آب گرم در داکت اسپلیت:

همانطور که پیشتر گفته شد یکی از موارد استفاده از کویل ابگرم در سیستم داکت اسپلیت است. از آنجایی که این نوع سیستم تهویه مطبوع مجهز به پمپ حرارتی است، برای استفاده در دماهای خیلی پایین مناسب نمی باشد. همچنین پمپ های حرارتی دارای معایبی نظیر استهلاک بالا و هزینه بالای انرژی نیز می باشند که برای مرتفع کردن این اشکالات، نصب کویل آبگرم برای عملکرد بهتر داکت اسپلیت ها در فصول سرد توصیه می شود. بنابراین نصب کوئل آب گرم داکت اسپلیت در مناطقی که دارای آب و هوای سرد هستند به واسطه کاهش هزینه های انرژی، کاهش استهلاک دستگاه و عملکرد بهتر دستگاه می تواند ضرورت یابد.

پیش تر گفته شد که برای بهره گیری از مزایای کویل آب گرم داکت اسپلیت ، آن را جلوی یونیت داخلی داکت اسپلیت قرار می دهند. عملکرد داکت اسپلیت برای تامین هوای گرم در زمستان به این گونه است که گاز گرم شده از یونیت خارجی توسط سیم مسی به داخل یونیت داخلی انتقال می یابد و هوای موجود در یونیت داخلی را گرم کرده و هوای گرم شده توسط فن به محیط انتقال پیدا می کند. عملکرد داکت اسپلیت به این صورت مقرون به صرفه نیست به همین دلیل برای کاهش مصرف انرژی برق از کویل اب گرم استفاده می شود. در این روش کویل ابگرم جلوی یوینت داخلی قرار می گیرد و آب گرم از پکیچ یا شوفاژ خانه به داخل کویل آبگرم وارد می شود و در اثر برخورد هوا با کویل آب گرم ، هوا گرم شده و توسط فن به محیط انتقال می یابد. لازم به ذکر است در صورت نصب کوئل ابگرم بر روی سیستم داکت اسپلیت ظرفیت گرمایشی آن افزایش می یابد.

تامین آبگرم کویل در داکت اسپلیت:

همان طور که اشاره کردیم آبگرم کویل از طریق موتورخانه یا از طریق پکیج تامین می شود، تامین آبگرم از طریق موتورخانه به این صورت اتفاق می افتد که آبگرم مستقیماً از موتورخانه به سمت کویل پمپ می شود، که در این روش نیازمند لوله کشی و نصب رادیاتور نیست، در روشی دیگر میتوان از پکیج استفاده نمود و آبگرم را مستقیماً از طریق پکیج به کویل ارسال کرد.

 

ساخت کویل آبگرم:

در ساخت کویل آبگرم ابتدا باید اندازه های دستگاهی که کویل میخواهد در آن استفاده شود را باید دانست ( مثلاً ابعاد داکت اسپلیت که کویل آبگرم در داخل آن استفاده میشود.) سپس ابعاد لوله های مسی و فضای مورد نیاز برای قراردادن لوله های مسی و فین ها را باید تعیین نمود.در اقدام بعد باید ضخامن لوله های مسی و فاصله فین ها از یکدیگر را دانست( معمولاً فاصله آنها FPI 8  در نضر گرفته می شود.

چنانچه قصد خرید انواع دستگاه های تهویه مطبوع را دارید و نمیدانید کدام مدل مناسب برای محل زندگی و یا محل کار شماست کافی است با تلفن های 09121835042 و یا 79402000-021 تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما هم در این زمینه شما را یاری رسانند و هم از آخرین و جدیدترین قیمت های انواع دستگاه های تهویه مطبوع خارجی و داخلی مطلعه گردید.

قیمت کویل آبگرم در سال 1401:

قیمت کویل آبگرم به دو عامل مهم بستگی دارد اول برند شرکت سازنده کویل آبگرم است و دوم میزان ظرفیت دستگاه کویل آبگرم، کویل آبگرم در ظرفیت های 24000، 30000، 36000، 42000، 48000، 60000 تولید می گردد، هرچه عدد این کویل بیشتر باشد قیمت آن نیز افزایش می یابد.

به دلیل نوسانات دید ارز در سال های اخیر قیمت های انواع کویل آب گرم، چیلر و فن کویل مدام در حال تغییر می باشد، از این رو بهترین روش برای خرید انواع سیستم های تهویه مطبوع تماس تلفنی با کارشناسان فروش می باشد و هم میتوانید از مشاوره رایگان برخوردار شوید و هم مدل مناسب را با پایین ترین قیمت خریداری نمایید. تلفن های مشاوره و فروش 09121835042 و 79402000-021

4 دیدگاه

 • سلام خسته نباشید
  لطفا قیمت فن کویل دیواری رو می فرمایید؟

  • سلام به دلیل نوسانات ارزی و متشنج بودن بازار بهتر است با تلفن های تماس 09121835042 و یا 79402000-021 تماس حاصل فرمائید تا جدیدترین نرخ در بازار را از طریق کارشناسان فروش برایتون اعلام گردد.
   با تشکر مدیر سایت S.K

  • با سلام و خسته نباشید، کلیه دستگاه های تهویه مطبوع با برند TKC در سطح ایران ما تولید میکنیم و کیفیت و قطعات بکار رفته در آن از بهترین نوع خود در جهان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.