کویل آبگرم قطعه ای است متشکل از : لوله ها ، فین ها ، اتصالات مسی و آلمینیومی که ابعاد آن برابر با ابعاد دهانهء

کویل آبگرم قطعه ای است متشکل از : لوله ها ، فین ها ، اتصالات مسی و آلمینیومی که ابعاد آن برابر با ابعاد دهانهء


کویل آبگرم قطعه ای است متشکل از : لوله ها ، فین ها ، اتصالات مسی و آلمینیومی که ابعاد آن برابر با ابعاد دهانهء خروجی هوای داکت اسپلیت می باشد .

کویل آبگرم به صورت سفارشی با توجه به ابعاد داکت اسپلیت قابل ساخت است و الزامی نیست که برند آن با مارک داکت اسپلیت یکی باشد چون سیستم عملکرد آن کاملا مستقل می باشد .

کویل آبگرم در واقع در زمستان داکت اسپلیت را تبدیل به یک رادیاتور سقفی می کند .

منبع گرمایشی آن پکیج داخل واحد یا موتور خانه (دیگ آبگرم) می باشد .در زمستان دستگاه بیرونی (out door unit) داکت اسپلیت کاملا خاموش است و منبع گرمایشی (پکیج یا دیگ آبگرم) آب گرم تولید شده را به سمت کویل آبگرم هدایت کرده و دمای هوای تولید شده توسط فن پنل داخلی داکت اسپلیت، در مجاورت با آب گرم افزایش می یابد. در حقیقت صرفأ پنل داخلی داکت اسپلیت روشن است در نتیجه مصرف برق نزدیک به 1% کاهش می یابد. ضمن اینکه کیفیت گرمای مطلوب تری با راندمان بالا می توان از پکیج و رادیاتور بالاخص در مناطق سرد سیری انتظار داشت .

معایب استفاده از کویل آبگرم :

به طور کلی استفاده از کویل آبگرم از لحاظ هزینه های اولیه خرید و هزینه های جاری به قدری برای سازنده و مصرف کننده مقرون به صرفه می باشد که در برابر معایب آن  با اختلاف در نیمه پر لیوان و به اصطلاح کفه سنگین تر ترازو قرار می گیرد .

اما در هر صورت تنها مشکلی که در صورت استفاده از کویل آبگرم داکت اسپلیت ممکن است با آن مواجه شویم کاهش دبی و پرتاب باد دستگاه است. به دلیل قرار گرفتن این قطعه مقابل خروجی هوا طبیعتأ جلوی سرعت و پرتاب باد داکت اسپلیت را خواهد گرفت .البته باید این نکته را در نظر گرفت که در سیستم های  DX( Direct Expantion )  پرتاب باد به آن صورت معنا ندارد .چرا که وظیفه اصلی دستگاه های  DX    ( مانند داکت اسپلیت ) گرم و سرد کردن فضا به صورت یک نواخت است نه توسط پرتاب باد .لازم به ذکر است که پرتاب باد به گونه ای که آزاردهنده باشد خود سبب سلب آسایش و عامل بر هم زدن نقطه آسایش در تهویه مطبوع است .

البته مهندسین و سازنده ها با در نظر گرفتن این موضوع و با تغییر محاسبات جایگیری دستگاه های داخلی ،طول کانال کشی و ظرفیت سنجی مناسب ، کاهش پرتاب باد را کنترل و جبران میکنند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.