فن کویل کاستی چهار کاناله

فن کویل کاستی چهار کاناله


فن کویل کاستی چیست؟ 

فن کویل کاستی نوعی فن کویل سقفی می باشد که به صورت یک طرفه و چهار طرفه در بازار موجود می باشد، برای استفاده از این فن کویل حتما باید دارای سقف کاذب در مکان مورد نظر باشید، 

مهمترین اجزای تشکیل دهنده فن کویل کاستی:

  1. سانتریفیوژ با لبه های انحنا دار و کم صدا.
  2. موتور فن چند سرعته یا موتور سرعت متغیر یا همان اینورتر.
  3. کویل مسی (لوله های مارپیچ) با پرده های آلومینیومی  دو ، سه و یا چهار ردیفه که هر چه تعداد این ردیف ها بیشتر باشد خاصیت رطوبت گیری و انتقال حرارت آن بهتر می باشد.
  4. بدنه اصلی که قطعات داخل فن کویل را در برمیگیرد.
  5. دریچه خروجی.
  6. لوله های ورود آب سرد و گرم یا مبرد هم از نوع 2 لوله و هم از نوع چهار لوله.
  7. سیستم کنترا دستی یا اتوماتیک.
  8. مجرای هوادر مدار آب برای جلوگیری از ایجاد حباب هوا در مدار آب.
  9. سینی استیل با عایق برای جمع آوری و زهکشی بخار آب کندانس شده (چگالش) در پایین دستگاه.
  10. فیلتر های دائمی با قابلیت شستشو و نیز فیلتر مناسب برای نیاز هر ساختمان.

اجزای مدل های دیگر فن کویل از جمله فن کویل سقفی ، دیواری و زمینی از همین قطعات تشکیل شده اند و به طور کلی تمامی فن کویل ها دارای قطعات یکسانی می باشند.

اگر به دنبال خرید فن کویل های دیگر هستید و یا نیاز به خرید چیلر تراکمی 20تن را دارید کافسیت بر روی لینک کلیک نمایید، فروش انواع فن کویل و استعلام قیمت انواع مصالح ساختمانی را فقط و فقط با یک تماس با شماره های 79402000-021 و یا 09121834250 از مشاوره رایگان قبل از خرید برخوردار شوید.

نحوه کار در فن کویل کاستی چهار طرفه و دو طرفه:

نحوه کار این نوع فن کویل ها به طرزی ساده می باشد، در اصل با مبدل حرارتی به نام کویل  سرمایشی و گرمایشی به همراه فن تشکیل می شود، این دستگاه بخشی از سیستم تهویه مطبوع ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری و صنعتی و ... محسوب می شود. این فن کویل ها برای تولید هوای سر به چیلر و مینی چیلر متصل می شود و برای تولید هوای گرم به نیاز به بویلر و یا پکیج  که به وسیله لوله کشی متصل می شود نیاز دارد.

این دستگاه به وسیله یک سوئیچ OFF/ON  ویا یک ترموستات کنترل می شود که اجازه یا عدم اجازه آب ورودی یا مبرد به مدل حرارتی کویل یا تغییر سرعت موتور فن از طریق آن کنترل می شود.

کاتالوگ کاستی چهار کاناله:

در پایین یک نمونه از کاتالوگ های فن کویل کاستی چهار کاناله را بر اساس نوع و عملکرد و دور موتور می توانید مشاهده نمایید، از طریق همین اطلاعات اولیه می توانید به راحتی فن کویل مناسب را برای منزل و یا محل کار خود تهیه نمایید.

چنانچه نیاز به داشتن فن کویل های یک طرفه و یا انواع دیگری از فن کویل های کاستی، زمینی، توکار را دارید کافیست با یک تلفن با شماره 09121835042 و 79402000-021 به راحتی انواع کاتالوگ مورد نیاز هر نوع از دستگاه های برند TKC یا هر برند دیگر ار از طریق شرکت ماندگار تجهیز طلایی تهیه نمایید.

کاتالوگ فن کویل کاستی چهار کاناله با اندازه های مختلف
کاتالوگ فن کویل کاستی چهار کاناله با اندازه های مختلف

سوالات متداول:

برای نصب کدام نوع از فن کویل ها به سقف کاذب نیاز نداریم؟

برای نصب انواع مدل های فن کویل کاستی ( فن کویل کاستی یک کاناله ، فن کویل کاستی چهار کاناله) نیاز به سقف کاذب می باشد، زیرا شما باید متعلقات آن را از دید پناهان نمایید. برای نصب فن کویل توکار نیاز به سقف کاذب نیست، زیرا متعلقات آن در نقطه دیگر از ساختمان مثلاً در راهرو یا ورودی اتاق دیگر از دید پنهان می شوند.

کدام مدل از فن کویل می تواند هوای تازه را به داخل خانه وارد نماید؟

در انواع مدل های فن کویل سقفی و مدل فن کویل زمینی می توان یک کانال تعبیه نمود تا از طریق آن هوای تازه را از بیرون به داخل پمپاژ نمایند.

در ایران از چه نوعی از انواع فن کویل استفاده می شود؟

در هنگام پاسخ به این سوال باید یک مورد را از یاد نبرد و آن بحث هزینه است، اگر هزینه برایتان مهم باشد و البته مکان مناسبی در داخل سقف برای نصب وجود داشته باشد، فن کویل های دو کاناله از دیگر انواع فن کویل هزینه کمتر و مقرون به صرفه تر هستند، اگر بحث مادی در میان نباشد بحث دیگر مانند وجود سقف کاذب یا نبود سقف کاذب به میان می آید که از نظر دید طراح داخلی استفاده از نوع فن کویل سقفی و یا نوع زمینی که در معرض دید می باشد به میان می آید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.