داکت اسپلیت مدل 24000

داکت اسپلیت مدل 24000


داکت اسپلیت چیست؟ | قطعات سازنده داکت اسپلیت | چرا داکت اسپلیت TKC 

داکت اسپلیت یا اسپلیت هوا ساز در واقع در نگاه اول تفاوت چندانی با کولر گازی ندارد ، هر دو تهویه مطبوع برای سرمایش و گرمایش محیط هستند با این تفاوت که کولر گازی تمام رو کار می باشد و بر روی دیوار در معرض دید قرار میگیرد، ولی داکت اسپلیت در داخل سقف کاذب کار می شود و از طریق کانال های هوا ساز به محیط اطراف سرمایش و گرمایشی که توسط یونیت خارجی درست می شود را ارسال مینماید. همراه ما باشید تا هم قیمت انواع داکت اسپلیت را بدانیم و هم نحوه خرید داکت اسپلیت و  4 عیب اصلی استفاده از داکت اسپلیت را بازگو نماییم و 4 دلیل اصلی استفاده از داکت اسپلیت TKC را بازگو کنیم.

اگر به دنبال خرید داکت اسپلیت ارزان هستی و یا می خواهید از شرایط فروش اقساطی داکت اسپلیت مطلبع شوید با تلفن های 79402000-021 و یا 09121835042 تماس حاصل فرمایید.

اجزای تشکیل دهنده داکت اسپلیت:

همان طور که میدانید کار داکت اسپلیت و ارسال سرکایش و گرمایش به داخل محیط از طریق کانال های تعبیه شده در داخل سقف کاذب یا سقف معمولی انجام میپذیرد و از این رو هر داکت اسپلیت باید اجزایی برای ساخت و ارسال هوای سرد و گرم را داشته باشد که ما در اینجا آنها را به اختصار بیان می کنیم و نحوه کار اصلی را شرح میدهیم.

یونیت داخلی: هواساز یا یونیت داخلی که در داخل سقف کاذب قرار دارد (هواییی که داخل یونیت داخلی است توسط فرایند تبدیل حرارت با گاز مبرد سرد می شود).

یونیت خارجی: کندانسور یا یونیت خارجی که در بیرون از ساختمان در داخل فضای باز قرار میگیرد(فرایند سرمایشی و گرمایشی توسط این دستگاه به یونیت داخلی ارسال می گردد.)

لوله مسی: اتصال کندانسور به هواساز از طریق این مجرا انجام می پذیرد(گاز مبرد خنک شده توسط این لوله ها به داخل هواساز ارسال می شود.)

کانال: هوایی که هواساز تولید می کند توسط کانال به اتاق و محیط فرستاده می شود این مجاری به دو صورت مستطیل شکل و دایره ای وجود دارند  و در انتهای آن دریچه قرار میگیرد.

دریچه: انتهای هر کانال یک دریچه قرار دارد برای پخش بهتر و یکنواخت هوای گرم یا سرد که توسط هواساز تولید می شود.

ترموستات: تنظیم دور موتور فن یا تنظیم دما و ... همگی از طریق ترموستات دیواری کنترل و تنظیم می شود.

اجزای تشکیل دهنده تونیت خارجی در داکت اسپلیت:

هر کندانسور یا یونیت خارجی از بخش های مانند کمپرسور ، کویل ، شیر منبسط کننده و شیر چهار طرفه تشکیل می شود؛ یونیت خارجی داکت اسپلیت در مقایسه با کولر گازی از حجم بزرگتری برخوردار است در فضای باز جای بیشتری اشغال می کند و صدا و لرزش آن نیز از کویل های کولر گازی بیشتر هستند؛ کمپرسور معمولا به دو شگل روتاری یا اسکرال هستند که همین امر باعث افزایش راندمان و کاهش لرزش و صدای آن می شود، شیر چهار طرفه در داخل این دستگاه به منظور معکوس سازی و تغییر حالت از سرمایش به گرمایش می باشد، کویل کندانسور به شکل هوا خنک و دارای فن و الکتروموتور می باشند.

 

اجزای تشکیل دهنده یونیت داخلی در داکت اسپلیت:

اوپراتور یا هواساز که شامل کویل  ( که خود حاوی گاز مبرد است) و یک فن و الکتروموتور و تجهیزات تخلیه آب و فیلتر تشکیل می شود؛ بخار آب که تبدیل به مایع می شود و رطوبت گیری می گردد توسط تجهیزات تخلیه کننده در این بخش تخلیه می شود، گاز مبردی که در داخل یونیت داخلی و یا هواساز استفاده می گردد به دو صورت می باشد  با نام R22 است و نوع دوم با نام R410 در بازار شناخته می شود، گاز مبردی که در داخل داکت اسپلیت TKC موجود است از نوع R22 است که خنک کنندگی گاز مبرد این نوع بیشتر از مدل R410 می باشد.

برای مطالعه بیشتر:
برای مطالعه بیشتر:
برای مطالعه بیشتر:

در صورتی که نیاز به خرید انواع دستگاه های تهویه مطبوع را دارید و نمی دانید چه مدلی با اقلیم شما و آب و هوای منطقه شما سازگار است می توانید یا با تلفن با شماره های 09121835042 و یا 79402000-021 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما برخوردار شوید و یا با کلیک بر روی لینک اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید، ماندگار تجهیز طلایی همیشه در کنار شماست
کیفیت اتفاقی نیست.

انواع داکت اسپلیت:

باید گفت داکت اسپلیت های به دو نوع در بازار یافت می شوند یا به صورت معمولی هستن یا به صورت اینورتر.

داکت اسپلیت اینورتر: این نوع در داخل خود یک کیت اینورتر یا تنظیم کننده دور موتور دارند که بر روی کمپرسور نصب میگردد و دور موتور را تنظیم می نماید، این کم کردن دور موتور باعث کاهش در مصرف برق نیز می شود. این تنظیم دور موتور باعث کاهش صدای موتور و افزایش راندمان و افزایش طول عمر در دستگاه می شود.

داکت اسپلیت معمولی: همان طور که میتوانید حدس بزنید این مدل عاری از کیت اینورتر یا تنظیم کننده دور موتور می باشد. و دور موتور در این دستگاه به یک صورت می باشد و این دور غیر قابل اغییر می باشد.

چهار عیب اصلی استفاده از داکت اسپلیت:

  • این نوع دستگاه تهویه مطبوع قابلیت این را ندارد که هر اتاق را بتوان به صورت مجزا دمایش را تنظیم نمود و تمامی محیط به وسیله یک دما کنترل می شود و این تنظیم دما توسط ترموستاتی که در اتاق یا محیط اصلی که بر روی دیوار نصب می شود سنجیده می شود و در صورت بزرگی محیط ممکن است اختلاف دما در اتاق ها یکسان نباشد و این ایرادی بزرگ است.
  • یونیت داخلی یا هواساز به دلیل اینکه در سقف کاذب کار می شود دارای سرصدای هستند که این خود یک عیب برای داکت اسپلیت ها می باشد، البته این ایراد در داکت اسپلیت TKC به صورت کامل برطرف گردیده است.
  • ایراد سوم این دستگاه ها سیستم گرمایشی ضعیفی دارند و اگر میخواهید در فصول سرد از این دستگاه به عنوان گرم کننده استفاده نمایید قدرت کمی دارد و باید از وسایل جانبی مانند پکیج یا موتورخانه در کنارش استفاده نمایید.
  • این دستگاه ها در مقایسه با دستگاه های VRF مصرف برق بالاتر دارند که خود باعث افزایش هزینه های جانبی و کم شدن طول عمر مفید داکت اسپلیت می گردد، در دستگاه داکت اسپلیتTKC راندمان برق مصرفی بسیار بهینه گردیده و همین امر باعث افزایش طول عمر مفید داکت اسپلیتTKC گردیده است.

قدرت های داکت اسپلیت TKC :

در سراسر دنیا و ایران شرکت های بزرگ و کوچکی هستند که اقدام به ساخت دستگاه های تهویه مطبوع خانگی و صنعتی می نمایند، یکی از این شرکت ها که در داخل ایران کار میکند شرکت TKC است، این شرکت با ساخت انواع چیلرهای جذبی و چیلر های تراکمی، ساخت انواع فن کویل ها و انواع هواسازها با برند TKC کار خود را آغاز نمود و باید گفت که به جرات میتوان اعلام نمود کیفیت این دستگاه ها با نمونه های خارجی خود فرقی ندارد و در داخل آن از بهترین قطعات و با کیفیت ترین لوازم استفاده شده است ، تمامی دستگاه های تهویه مطبوع شرکت TKC با 12 ماه گارانتی و 30 ماه خدمات پس از فروش ارائه می گردد.

داکت اسپلیت TKC در مدل های 18000 ، 24000 ، 30000 ، 36000 ، 42000 ، 48000 ، 52000 ، 60000 بی تی یو (btu) طراحی و ساخته می شود و در بازار موجود می باشد، از عوامل تعیین کننده در تعیین قدرت مورد نیاز شما برای مکانی که میخواهید در آن داکت اسپلیت نصب نمایید می توان به مساحت فضای مورد نظر ، تعداد طبقه و تعداد اتاق، نوع کاربری مکان (مسکونی - تجاری - اداری - ورزش و ...) اشاره نمود.

برای مطالعه بیشتر

مزایای خرید داکت اسپلیت TKC:

قیمت اولیه پایین:

اولین اولویت برای خرید دستگاه تهویه مطبوع قیمت مناسب آن است، این اولین مزیت در برند TKC می باشد، قیمت اولیه این دستگاه 30 درصد کمتر از مینی چیلر و فن کویل در می آید؛ البته نباید هزینه اجرا و کانال کشی را در قیمت خرید محاسبه نمود زیرا این خود دارای قیمتی متفاوت است، اگر بخواهید در هر شاخه از یک ئمپر نیز استفاده نمایید این هزینه به مراتب بیشتر می گردد.

استفاده از تکنولوژی اینورتر: 

اکثر داکت اسپلیتTKC دارای سیستم اینورتر می باشند یعنی می توان توان و دور موتور را کاهش داد و این باعث کاهش در هزینه های جانبی نمانند هزینه برق و هزینه نگهداری و افزایش طول عمر مفید دستگاه می شود. البته می توان از مدل های دیگر TKC نیز استفاده نمود که به صورت سیستم معمولی کار می نمایند و این انتخاب برای هر فردی موجود است که برای محیط لازم خود بهترین نوع را انتخاب نماید.

تامین هوای تازه:

 در فصول سرد و گرم همیشه هوای تازه از بیرون از فضای خانه تامین و به داخل پمپاژ می گردد.

فیلتر کردن هوا:

داکت اسپلیتTKC این قابلیت را دارند که هوا را قبل از پمپاژ به داخل محیط از فیلترها رد کرده و پاکیزه نمایند، این فیلترها قابل شستشو می باشند.

کاهش هزینه شارژ ساختمان برای هر واحد:

با استفاده از این سیستم به جای سیتم های مرکزی چیلر باعث می شود هر واحد با استفاده از دستگاه تهویه هوای مجزای خود آن میزان از برق مصرفی که در زمان استفاده از دستگاه خود استفاده می نمایند را پرداخت می نماید و این کمتر از هزینه کل استفاده تمام واحد ها از سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی چیلر می باشد.

کاهش رطوبت هوا:

این سیستم نیز مانند دیگر سیستم های برند TKC بر پایه سیکل تبرید کار می کنند.

تعیین ظرفیت داکت اسپلیت مورد نیاز برای فضاهای گوناگون:

همیشه برای همه جای سوال است که از کجا باید بدانیم که داکت اسپلیت خریداری شده برای محیط مورد استفاده مناسب است یا خیر، همراه ما باشید تا جواب سوال خود را یکبار برای همیشه بگیرید.

فرض کنید در تهران در یک آپارتمان در واحدهای میانی مانند طبقه 2 تا 4 هستید که نه گرمایش هوا از سقف در تابستان را دارید و نه سرمای هوا را از سقف دارید و میزات تابش آفتاب در طول روز بر روی واحد شما زیاد نیست در این حالت ما پیشنهاد میکنیم برای هر 35 تا 40 مترمربع از سطح آپارتمان خود یک تن تبرید (ظرفیت داکت اسپلیت را بر اساس تن تبرید مشخص می کنند) لازم دارید، پس با این توضیح برای یک واحد با متراژ حدودا 120 مترمربع شما به دو دستگاه داکت اسپلیت نیاز خواهید داشت( برای روشن شدن بهتر موضوع هر 12000 BTU را یک تن تبرید میدانیم).

در ادامه ما جدولی برایتان ارائه می کنیم تا بهتر متوجه شوید و بدانید هر ظرفیت از داکت اسپلیت برای چه فضایی از خانه مناسب می باشد.

ظرفیت داکت اسپلیت

واحدهای همکف تا وسط در آپارتمان

واحدهای بالایی و زیر پشت بام

18000 BTU/h

متراژ تا 48 متر مربع

متراژ تا 35 متر مربع

24000 BTU/h

متراژ تا 65 متر مربع

متراژ تا 45 متر مربع

30000 BTU/h

متراژ تا 80 متر مربع

متراژ تا 55 متر مربع

36000 BTU/h

متراژ تا 100 متر مربع

متراژ تا 65 متر مربع

48000 BTU/h

متراژ تا 140 متر مربع

متراژ تا 100 متر مربع

60000 BTU/h

متراژ تا 170 متر مربع

متراژ تا 125 متر مربع

 

سوالات متداول:

تفاوت داکت اسپلیتTKC با اسپلیت دیواری در چیست؟

در نگاه اول نحوه کار هر دو یکی می باشد، اما کارایی یونیت های داخلی با هم فرق دارند؛ یونیت داخلی داکت اسپلیتTKC داخل دیوار کار می شوند و هوای تازه توسط کانال های تعبیه شده در سقف از طریق دریچه به داخل اتاق هوای تازه پمپاژ میشود، این درحالی است که اسپلیت دیواری به دیوار محیط بسته متصل است و هوای داخل محیط را به گردش در می آورد و آن را خنک و یا گرم می نماید.

برق ورودی داکت اسپلیت از چه نوعی می باشد؟

تک فاز و یا سه فاز بودن برق با توجه به ظرفیت دستگاه تعیین می گردد، برای مثال برق مصرفی دستگاه 42000 به بالا از نوع سه فاز می باشند و دستگاه های 36000 و کمتر از آن با برق تک فاز کار می نمایند.

برای یک واحد مسکونی متوسط چه دستگاهی با چه قدرتی جوابگو می باشد؟

قدرت دستگاه های داکت اسپلیتTKC با توجه به متراژ مورد نظر شما قدرت های متفاوتی دارند، مثلا برای یک خانه با ظرفیت 120 متر مربعی داکت اسپلیت با توان 36000 جوابگو است، بهتر است برای این موضوع و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در بخش فروش دستگاه تهویه مطبوع با شماره های 09121835042 و یا 79402000-021 تماس حاصل فرمایید.

میزان مصرف برق داکت اسپلیت چقدر است؟

در حالت سرمایش وقتی از یک داکت اسپلیت استفاده می کنیم میزان برق مصرفی آن با کولر گازی برابر است، ولی از نظر کلی خرید داکت اسپلیت به صرفه تر می باشد زیرا برای محیط های بزرگ که چندین اتاق دارند تنها با کانال کشی درست میتوان از یک داکت اسپلیت استفاده نمود و در هزینه صرفه جویی کرد

قیمت یک داکت اسپلیت در بازار چقدر است؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.