تفاوت کمپرسور اسکرال و کمپرسور اسکرو در چیلر تراکمی،خرید انواع کمپرسور اسکرو،خرید کمپرسور اسکرال، خرید چیلر تراکمی

تفاوت کمپرسور اسکرال و کمپرسور اسکرو در چیلر تراکمی،خرید انواع کمپرسور اسکرو،خرید کمپرسور اسکرال، خرید چیلر تراکمی


چیلر اسکرو و چیلر اسکرال یکی از دسته بندی چیلر تراکمی می باشند که بر اساس نوع کمپرسور دسته بندی شده اند، یکی از انواع دسته بندی چیلر همین نوع کمپرسور می باشد که بسته به توان و قدرت و محیط جغرافیایی که در آن چیلر استفاده می شود و خواسته ما از نصب چیلر تراکمی تقسیم بندی می شود، اگر به دنبال خرید چیلر تراکمی هستید و یا به دنبال خرید کمپرسور اسکرو یا خرید کمپرسور اسکرال هستید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تقسیم بندی انواع کمپرسور در چیلر تراکمی:

 • روتاری
 • اسکرال
 • پیستونی
 • اسکرو
 • سانتریفیوژ

توضیح کوتاهی در مورد چیلر تراکمی:

امروزه تولید سرما برای تهویه مطبوع در ساختمان ها و یا برای خنک سازی دستگاه و ماشین آلات در کارخانه ها به یک امر جدایی ناپذیر بدل گشته است،با یک بیان ساده می توان گفت چیلر مکانیزمی است برای تولید آب سرد که این آب سرد از طریق یونیت هایی به نام فن کویل و یا یونیت های داخلی به نام هواساز به داخل محیط منزل یا کارخانه فرستاده می شوند تا باعث خنک سازی گردند.

چیلرها در کل به دو دسته اصلی چیلر تراکمی و چیلر جذبی تقسیم می شوند که در این جا ما در حال بحث بر روی چیلر تراکمی و انواع کمپرسور چیلر تراکمی هستیم.

انواع کمپرسور و نوع کارایی و قدرت هر کمپرسور بسته به شکل و کارایی و ظاهر
انواع کمپرسور و نوع کارایی و قدرت هر کمپرسور بسته به شکل و کارایی و ظاهر

اگر به دنبال تهیه مصالح ساختمانی از قبیل خرید آجر فشاری قرمز و یا خرید سیمان تیپ دو هستید به راحتی می توانید تنها با یک تماس با شماره های 79402000-021 و یا 09121834250 در هر جایی از تهران و یا کرج که باشید مصالح مورد نیاز خود را در کوتاه ترین زمان از نزدیکترین انبار به خود تهیه نمایید.

مؤلفه های اصلی در یک چیلر تراکمی:

در هر نوع از چیلر تراکمی آب خنک و یا چیلر تراکمی هوا خنک چهار مؤلفه نقشه اصلی را ایفا می نمایند که بر اساس همین چهار مؤلفه می باشد که قیمت و یا ظرفیت و محل جغرافیایی مورد استفاده از چیلر تراکمی متفاوت می باشد این چهار مؤلفه عبارتند از:

 • کمپرسور
 • کندانسور
 • شیر انبساط 
 • اواپراتور

در ابتدای کار چیلر تراکمی کمپرسور سیال مبرد را که به شکل بخار بین 10 تا 20 درجه سانتیگراد دما دارد را به فشار بالاتری متراکم می نماید، این افزایش تراکم باعث بالا رفتن گرمای مبرد می شود، این بخار داغ بعد توسط کندانسور در فشاری تقریبا ثابت تا نمای تقطیر خنک می شودو با از دست دادن حرارت به مایع اشباع شده تبدیل می گردد.

البته باید گفت با سرد شدن و دفع حرارت  مایع مادون سرد که با دمایی در حدوده 5 درجه از دمای تقطیر خنک تر می باشد از کندانسور خارج می گردد.

این مایع مبرد  حاصل که حال با عبور از شیر انبساط  فشار آن به میزان قابل توجهی پایین می آید به طوری که بخش از مایع تبخیر شده  و باعث کاهش شدید جریان عبوری می شود.

به این صورت است که با اختلاف دمای ایجاد شده بین مبرد و جریان آب موجود در اواپراتور فرایند جذب گرما و سرمایش اتفاق می افتد،جریان دو فازی  ورودی به اواپراتور در فشاری تقریبا ثابت کاملا تبخیر شده و با ادامه جذب بخار داغ البته با دمایی پایین تر تبدیل می شود و سپس به کمپرسور منتقل می گردد تا این سیکل تبرید تراکمی بخار تکمیل شود.

 

کمپرسور اسکرال در چیلر تراکمی :

کمپرسور اسکرال در چیلر تراکمی با ظرفیت های پایین بین 5-100 KW مورد استفاده قرار میگیرد و نحوه کار در این کمپرسور به این صورت است که دو مارپیچ حلزونی در این چیلر وجود دارد که یکی ثابت و دیگری به صورت دوار در گردش به دور خود می باشد، به صورتی که پس از مکش گاز مبرد به داخل مارپیچ ثابت  که به وسیله گردش چرخش مارپیچ دوار گاز مبرد بین دو مارپیچ متراکم شده و بالاخره از فضای میانی دو مارپیچ خارج می شود.

کمپرسور اسکرال جز دسته کمپرسورهای Hermetic می باشد یعنی این نوع کمپرسورها به صورت مهر و موم و تمامی جزا در داخل یک پوسته استوانه شکل قرار دارد و در صورت خرابی کمپرسور اسکرال دیگر راهی برای تعمیر آن وجود ندارد و حتما باید آن را تعویض نمود.

برندهای مطرحی در دنیا که کمپرسورهای نوع اسکرال را می سازند می توان به Copeland , Bitzer و Danfoss اشاره نمود، کمپرسور نوع Bitzer ساخته کشور آلمان می باشد یکی از بهترین انواع کمپرسور می باشد که در تمامی چیلر تراکمی مدل TKC از این نوع کمپرسور استفاده می شود، البته زمینه کار این نوع در بازار ایران کم است. کمپرسور مدل Copeland نیز ساخت کشور آمریکا است ولی مدلهای مشابه که در کشور تایلند ساخته می شود که دارای همان کیفیت مدل آمریکایی است و در چیلر تراکمی TKC نیز از این نوع کمپرسور بسته به سفارش مشتری استفاده می شود، اما کمپرسور مدل Danfoss ساخت کشور دانمارک می باشد هرچند که در داخل کشور مدلهای چینی این کمپرسور بسیار یافت می شوند ولی میتوان از مدلهای فرانسوی و بلژیکی این نوع نیز را از شرکت ماندگار تجهیز طلایی سفارش داد و تهیه نمود.

ضریب عملکرد کمپرسور یا COP : نسبت گرمای دریافاتی از آب در اواپراتور به میزان برق مصرفی در کمپرسور را COP یا ضریب عملکرد کمپرسورها می ماند.

یکی از دلایل استفاده از کمپرسورهای اسکرال این است که حجم جابجایی نسبتا پایینی دارند یعنی میزان گاز مبردی که توسط این نوع متراکم می شود کمتر از نوع اسکرو است پس در نتیجه سعی شده در این نوع از کمپرسور از گازهای مبردی که دارای حجم بالایی هستند مانند R22 , R410A , R407C استفاده شود تا بتوانند توان کاری را بالا ببرند.

مثلا در شرایط گرمسیری گاز مبرد R134A که دارای چگالی پایین است و استفاده در این نوع کمپرسورهای مرسوم نیست، از این نوع مبرد در شرایط اقلیمی گرمسیری که فشار کاری پایین از مبرد نیاز می باشد کار درستی است.

عکس کمپرسورهای bitzer , danfoss , copeland مدلهای استفاد شده در چیلر تراکمی
عکس کمپرسورهای bitzer , danfoss , copeland مدلهای استفاد شده در چیلر تراکمی

اگر به دنبال تهیه مصالح ساختمانی از قبیل خرید آجر فشاری قرمز و یا خرید سیمان تیپ دو هستید به راحتی می توانید تنها با یک تماس با شماره های 79402000-021 و یا 09121834250 در هر جایی از تهران و یا کرج که باشید مصالح مورد نیاز خود را در کوتاه ترین زمان از نزدیکترین انبار به خود تهیه نمایید.

کمپرسور اسکرو در چیلر تراکمی:

کمپرسور مدل اسکرو دارای شرفیت برودتی بین 70 تا 1170 کیلووات می باشد و از این نوع کمپرسور در تهویه مطبوع و برودت صنایع استفاده می شود، نحوه کار در کمپرسور های اسکرو به این صورت است که دو مارپیچ دوار نر و ماده برای ایجاد و متراکم کردن گاز مبرد وجود دارد، نحوه کار فشرده سازی در کمپرسورهای اسکرو به این صورت است که با گردش همزمان مارپیچ ها گاز مبرد به داخل فضای میانی دو مارپیچ شده و در آنجا محبوس می شود و همراه دو مارپیچ شروع به گردش می نماید و پس از افزایش فشارز مناسب از خروجی که در کمپرسور تعبیه شده است تلیه می گردد.

کمپرسور اسکرو از نوع Semi-Hermetic هستند یعنی تمام اجزای سازنده این نوع از کمپرسور در داخل یک پوسته فولادی قرار دارد و به وسیله پیچ و محره به یک صفحه فولادی متصل می شود و در زمان خرابی این نوع عملا قابلیت تعمیر وجود دارد

برندهای موجود اسکرو در بازار ایران می توان به Bitzer آلمانی و Hanbel تایوانی و Farscold ایتالیایی اشاره نمود که در صوذت نیاز می توانید تنها با یک تماس از طریق شرکت ماندگار تجهیز طلایی آن را تهیه نمایید.

گاز مبرد مناسب برای کمپرسورهای اسکرو:

گاز مبرد رایج استفاده شده در کمپرسورهای مدل اسکرو از بین مدل های R410A , R22 , R134A می توان گفت مدل رایج که همیشه و در هر شرایط اقلیمی مورد استفاده قرار میگیرد گاز مربرد R134A است، راندمان کمپرسور یا COP هنگام استفاده از گاز R134A نزیدک به 6% است و در مقایسه با گاز مبرد R407A این عدد به 10% در مقایسه با گاز مبرد R22 بشیتر است، 

انواع مختلفی کمپرسورهای اسکرو،hanbel,bitzer,frascold،فروش انواع کمپرسور و قطعایت یدکی انواع چیلر
انواع مختلفی کمپرسورهای اسکرو،hanbel,bitzer,frascold،فروش انواع کمپرسور و قطعایت یدکی انواع چیلر

مقایسه کمپرسور اسکرو با کمپرسور اسکرال در چیلر تراکمی:

در چیلر تراکمی در بازده توان 70 تا 960 کیلو وات می توان از هر نوع کمپرسور اسکرو و کمپرسور اسکرال بسته به دلخواه استفاده نماییم، ما در اینجا میخواهیم با مقایسه این دو کمپرسور در جدولی بیشتر نحوه انتخاب کمپرسور مناسب برای چیلر در مناطق جغرافیایی متفاوت را برایتان بازگو نماییم، همراه ما باشید تا انتهای این مقاله:

مقایسه کمپرسور اسکرو و کمپرسور اسکرال در چیلر تراکمی
مقایسه کمپرسور اسکرو و کمپرسور اسکرال در چیلر تراکمی

نحوه خرید انواع کمپرسور اسکرو و کمپرسور اسکرال با گارانتی در چیلر تراکمی:

اگر به دنبال خرید انواع کمپرسور هستید و یا میخواهید چیلر تراکمی را برای پروژه عمرانی خود تهیه نمایید می توانید به راحتی با یکیاز روش های زیر هم از مشاوره قبل از خرید برخوردار شوید و هم از خرید قطعات اصلی با گرانتی معتبر از شرکت ماندگار تجهیز طلایی برخوردار شوید:

 • ارسال تماس با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042
 • ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ به شماره 09121835042
 • ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ موجود در داخل سایت برای بخش تهویه مطبوع.

شرکت ماندگار تجهیز طلایی بزرگترین تامین کننده مصالح شمال تهران و ارسال به سراسر تهران و کرج از نزدیکترین انبار به پروژه شما در کوتاه ترین زمان.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.