خرید آجر سفال، فروش انواع آجر سفال ،استعلام قیمت آجر سفال تنها با یک تماس،79402000 ماندگار تجهیز طلایی

خرید آجر سفال، فروش انواع آجر سفال ،استعلام قیمت آجر سفال تنها با یک تماس،79402000 ماندگار تجهیز طلایی


آجر سفال چیست؟

نوعی از آجر است که از مخلوط خاک رس به همراه خاک سفال درست می شود و یکی از پر مصرفت ترین مصالح ساختمانی به شمار می رود، قیمت آجر سفال در حال حاضر نسبت به درجه و ابعاد آجرسفال تعیین می شود، اگر به دنبال خرید آجر سفال هستید و یا میخواهید از قیمت آجر سفال در هر لحظه با خبر شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

آجرهای سفال نوع خاصی از آجر رسی می باشند که در نهایت دقت و ظرافت ساخته می شوند و در ابعاد و اندازه و درجه های گوناگو تهیه و توزیع می گردند، آجر سفال به دلیل جذب پایین آب و بخاطر اینکه قدرت چسبندگی خود را با ملات حفظ نماید در داخل آن سوراخ هایی تعبیه شده است که مقاومت و چسبندگی را در کار افزایش می دهد و داشتن این سوراخ ها می تواند بسیار مفید باشند.

روش ساخت و تولید آجر سفال:

در حال حاضر آجرسفال را به دو روش اصلی می سازند روش پرسی و روش اکسترودی.

روش پرسی: خاک رس داخل قالب ریخته و تحت فشار قرار میگیرد و چهار طرف آن نما دارد، در حال حاضر فقط آجر سفال قرمز از این روش تولید می شود، اگر به دنبال خرید آجر سفال هستید بر روی لینک کلیک نمایید.

روش اکسترودی: در حال حاضر بیشتر آجرسفال های موجود در بازار از امن روش ساخته و تولید می شوند در این روش ساخت سوراخ های موجود در آجر راحتتر است و تیغه سفال اکسترودی که از این روش ساخته می شوند به مراتب به صرفه تر و ارزان تر می باشند.

تعداد سوراخ های موجود در این نوع آجر بسته به اندازه آن تغییر می نماید مثلاً در آجر 5.5 سانت تعداد 3 سوراخ وجود دارد، در آجر 7 سانتی تعداد 4 سوراخ، در آجر 15 و 20 سانتی تعداد 9 سوراخ وجود دارند که حدوداً 60% این سوراخ ها توخالی می باشند.

مزایای استفاده از آجرسفالی به جای آجر فشاری یا آجر گری:

 • مصرف کمتر ملات (سیمان + ماسه) در کار: در هنگام استفاده از آجرسفال به میزان 50 تا 60 درصد در میزان مصرف ملات نصب به زمان استفاده از آجر فشاری و آجر گری کاهش می یابد.
 • صرفه جویی در زمان و هزینه کارگر: همان طور که میدانید ابعاد آجرسفال نصبت به آجر فشاری بزرگتر می باشد از این رو تیغه هر آجرسفال در حدوده 2 تا 3 برابر بزرگتر از تیغه آجر فشاری و آجر گری می باشد.
 • وزن کمتر: به دلیل وجود در بدنه آجرسفال وزن آن را کاهش یافته از این رو در حدوده 20 درصد از وزن دیوار چینی و وزن کل ساختمان  کمتر می شود و به اصطلاح وزن بار مرده ساختمان کاهش می یابد.
 • عایق مناسب برای حرارت و صدا: این آجر به دلیل داشتن سوراخ هایی که در وسط خود دارد می تواند عایق مناسبی برای صدا باشد و تا 40 درصد از صدای محیط کم نماید، چنانچه از آجرسفال فوم دار استفاده نمایید این فوم باعث میشود که تا حدوده 70 درصد عایق صدا و حرارت باشند.
 • استفاده در تمام سازها: استفاده از این آجر در کلی سازه های بتنی و فلزی قابل استفاده می باشد.
 • مقاوم در برابر حرارت: این آجر در مقابل آتش سوزی مقاوم است و این یک نکته مثبت می باشد.
 • در دسترس بودن: این آجر در تمام نقاط به وفور یافت می شود و میتوان راحت آن را خریداری نمود.

انواع آجرسفال در بازار مصالح:

در حال حاضر در بازار مصالح ساختمانی انواع مختلفی از آجرهای سفالی وجود دارد که ما در اینجا برایتان معرفی می نماییم:

بلوک فوم دار:

در داخل این بلوک ها یک ردیف سوراخ با عرض بیشتر وجود دارد که در داخل آن یک ورقه فوم وجود دارد، این فوم باعث می شود که این بلوک های در برابر حرارت و صدا عایق خوبی باشند و در حال حاضر در بازار مورد استفاده معماران و مهندسان سازه می باشد.

برای اطلاع از آخرین قیمت بلوک سفالی فومدار بر روی لینک کلیک نمایید.

بلوک سقفی:

این بلوک ها در ابعاد بزرگ تر از بلوک های سفال معمولی ساخته می شود و میتوانید در داخل سقف در بین تیرچه ها بجای یونولیت از آن استفاده نمود، این بلوک ها در عین بزرگی وزن پایین دارند و باعث سبکی در سقف و سازه می شوند.

آجر سفال نما:

تنها تفاوت این آجرها در ظاهر و نحوه تولید آن است که به روش مهندسی شده ساخته شده اند و در داخل خود تعداد 10 عدد سوراخ وجود دارد و به آجر ده سوراخ معروف می باشند، از این آجرها بیشتر در نمای ساختمان استفاده می شود به دلیل اینکه دیواره این آجرسفال های ده سوراخ دارای سطح سیقلی و صاف می باشد.

اگر به دنبال خرید آجر سفال هستید و یا می خواهید از قیمت آجر سفال در هر لحظه با خبر شوید ما را در شبکه اینستاگرام دنبال نمایید، خرید انواع آجر فشاری و یا انواع سیمان تیپ دو تنها با یک تماس 79402000-021 و یا 09121834250

ویژگی های آجر سفال:

کاهش وزن و افزایش فضا:

یکی از مهمترین ویژگی های استفاده از آجرسفال کاهش وزن در بنا  می باشد و این کاهش وزن سازه باعث کاهش ضخامت در بخش دیوارها و همچنین باعث افزایش حجم در محیط می باشد، این آجر به جز کاهش وزن ساختمان باعث افزایش طول عمر در بنا نیز می شود.

مقاومت بالا در برابر رطوبت و گرما:

یکی دیگر از مزایای استفاده از آجر سفال این است که این متریال جذب بسیار کمی با آن دارد پس اگر در محیط زندگی شما رطوبت بالاست به راحتی و با خیالی راحت از آجرسفال برای دیوارها استفاده نمایید، همچنین در مناطق گرم و خشک آجر سفال مناسب است و سوراخ های موجود در داخل آجر یک نوع عایق حرارتی می باشد و باعث کاهش دمای ساختمان در شرایط آب و هوایی گرم می شود.

افزایش سود مالی:

همانطور که گفتیم استفاده از آجر سفال باعث می شود که در استفاده از ملات کمتر هزینه کنید و همچنین میزان آجربکار رفته در سازه را کاهش می دهد نصبت به استفاده از آجر ماشینی یا آجر فشاری، از این رو کاهش هزینه نکته ای مناسب برای هر سازنده ای می باشد.

عایق حرارت و صدا:

همان طور که در بالا اشاره کردیم وجود سوراخ در داخل آجر باعث می شود که حرارت و صدا کمتر به داخل ورود کند و یا از ساختمان خارج شود، اگر می خواهید در سازه های خود از نظر عایق بودن و کاهش هزینه ها در آینده پیشگیری نمایید پیشنهاد ما استفاده از آجر سفال فومدار است که بسیار مناسب تر از نظر عایق سازی بنا می باشد.

برای اطلاع از نرخ آجر سفال فومدار بر روی لینک کلیک نمایید.

مزایا و معایب استفاده از آجر سفال :

همان طور که میدانید هیچگاه هیچ محصولی بدون عیب و ایراد نبوده و هیچ محصولی 100 درصد عاری از عیب نیست، همراه ما باشید تا برایتان معایب و مزایای استفاده ز آجر سفالی را در کار بیان نماییم:

مزایای استفاده از بلوک سفال:

 • وزن کمتر نصبت به دیگر آجرها.
 • دوست دار محیط زیست.
 • مقاومت بالا در برابر  آتش سوزی.
 • استفاده در تمامی سازه های بتنی و فلزی.
 • ارزانتر بودن نصبت به دیگر مصالح دیوارچینی.
 • افزایش در سرعت انجام کار در دیوار چینی
 • حمل و نقل آسان .
 • در دسترس بودن و تهیه آسان.

معایب استفاده از بلوک سیمانی:

 • به علت ترد بودن آجر سفال احتمال شکستگی زیاد است.
 • امکان شکستن و تبدیل به اندازه های مختلف این آجر سخت است.
 • برای اینکه بتوان سطح همواری بر روی آجر سفال ساخت به مقدار زیادی از گچ خاک و گچ مورد نیاز می باشد.

پنج عوامل مؤثر بر قیمت آجر سفال:

همان طور که میدانید عواملی هستند که همیشه بر روی قیمت یک جنس یا یکمحصول ساختمانی اثر مثبت می گذارند و باعث افزایش نرخ می شوند، از این رو قیمت آجر سفال به عوامل زیر بستگی دارد:

 1. برند سازنده  یا کارخانه سازنده آجر سفال ( مثلا: آجر سفال اصفهان ، آجر سفال مازندران ، آجر سفال تهران و ....)
 2. مواد تشکیل دهنده در فرایند تولید آجر سفال.
 3. کیفیت در محصول ساخته شده.
 4. رنگ آجر سفال ساخته شده ( عمده رنگ زرد و قرمز می باشد.)
 5. ابعاد و اندازه آجر سفال.

فرمول محاسبه آجر سفال مورد نیاز یک دیوار:

گاه پیش امده که شما میخواهید دیواری برای یک بخش از خانه و یا باغ یا هرجای دیگر بسازید و نیاز به آجر دارید، ما به شما میگوییم که چگونه با یک فرمول ساده میزان آجر مورد نیاز خود را به راحتی محاسبه کنید و آجر خود را تهیه نماییید.

فرمول محاسبه حجم دیوار:

 • ضخامت دیوار * ارتفاع دیوار * طول دیوار = حجم دیوار

محاسبه حجم آجر:

 • حجم دیوار * 0.8 = حجم آجر

فرمول محاسبه تعداد آجر فشاری یا آجر سفال:

 • حجم یک آجر فشاری یا آجر سفال / حجم آجر = تعداد آجر مورد نیاز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.